رساله کارشناسی ارشد معماری

رساله طراحی خانه شعر و ادب فارسی (رساله کارشناسی معماری)

رساله طراحی خانه شعر و ادب فارسی (رساله کارشناسی معماری)

کد محصول :T59

رساله معماری خانه شعر و ادب فارسی یکی دیگر از پروژه معماری پر مخاطب میباشد که توسط اساتید این رشته از دانشجویان معماری درخواست میشود . بنابراین قصد داریم در بخش رساله معماری سایت تاپ معمار رساله طراحی خانه شعر و ادب فارسی در قالب ۱۶۵ صفحه قابل ویرایش جهت ارائه تقدیم همراهان عزیز کنیم .

هدف کلی از طراحی خ‍ان‍ه‌ ش‍ع‍ر و ادب فارسی ایجاد فضایی‌ اس‍ت‌ ج‍ه‍ت‌ گ‍رده‍م‍ائ‍ی‌ ش‍اع‍ران‌ و ان‍دی‍شمن‍دان‌ و پ‍ژوه‍ش‍گ‍ران‌ ش‍ع‍ر از س‍راس‍ر ای‍ران،‌ س‍رزم‍ی‍ن‌ ش‍ع‍ر و ش‍اع‍ری.‌ فضایی است‌ ک‍ه‌ م‍ی‌ت‍وان‍د اول‍ی‍ن‌ ج‍رق‍ه‌ه‍ای‌ اح‍س‍اس‌ شاعرانه‌ را در ذه‍ن‌ ج‍وان‍ان‌ ش‍ع‍ر دوس‍ت‌ و ه‍ن‍رپ‍رور ای‍ران‌ ای‍ج‍اد ک‍ن‍د. فضایی مرفه و بهشت گونه که آدمی را هر چند بیگانه از ادبیات به دنیای ادب و فرهنگ برده و با حال و هوای ایران از دیروز تا امروز آشنا خواهد ساخت و طوری او را غرق شعر و داستان کند که به هنگام فارغ شدن از این مکان شعر ایرانی را هر چند نخوانده باشد، ولی خود را آشنای ادبیات کهن ایران می داند.

در مجموع طراحی معماری این خانه اهداف زیر را دنبال می کنند:

ایجاد مکانی جهت برگزاری نشست های هفتگی و موضوعی و نقد و بررسی شعر ایران و جهان و حوزه های مختلف ادبیات؛

ایجاد فضایی که در آن به معرفی شاعران و نویسندگان ملل دیگر به فارسی زبانان و عرضه آثار شاعران و نویسندگان فارسی زبان به جهانیان بپردازد و در آن زمینه ارتباط و تعامل میان ادبیات ایران و جهان فراهم آورد ؛

ایجاد واحدهایی با هدف گردآوری، ثبت، ضبط و انتشار آثار ادبی در قالب نشریه و کتب جهت وسعت دادن به مطالعات ادبی و فرهنگی؛

مکانی جهت پرداختن به واحدهای واژه سازی و واژه گزینی و سازمان دادن واحدهای مشابه در مراکز دانشگاهی و دیگر سازمان های علمی و فرهنگی، و هماهنگ ساختن فعالیت های آنان؛

ایجاد کلاس های آموزشی و کارگاه های حرفه ای به منظور فعالیت علاقمندان.

خانه شعر و ادب فارسی

ملت‌ها و تیره‌ها همانگونه که دارای نهادها،مکتب‌های فلسفی یا دوران‌های تاریخی هستند می‌توانند دارای ادبیات نیز باشند. در باور همگانی ادبیات یک تیره یا ملت برای نمونه مجموعه متن‌هایی است که آثار ماندگار و برجسته پیشینیان و هم روزگاران آن تیره و ملت را تشکیل می‌دهند. یکی از طبقه‌بندی‌های مشهور و پرکاربرد متن‌های ادبی، طبقه‌بندی دوگانه‌ایست که بر اساس آن متن‌ها به دو گونه ی اصلی شعر و نثر تقسیم می‌شوند. این طبقه‌بندی سنت دیرینه‌ای در زبان فارسی و ادبیات جهان دارد.سخنوران و فیلسوفان از دیرباز در پی پررنگ کردن خط ظریف میان این دو وارایه ی تعریفی فراگیر و تمیزدهنده از شعر و نثر بوده‌اند.

رساله خانه شعر و ادب فارسی

ادبیات فارسی یا ادبیات پارسی به ادبیاتی گفته می‌شودکه به زبان فارسی نوشته شده باشد. ادبیات فارسی تاریخی هزار و صد ساله دارد. شعرفارسی ونثر فارسی دو گونه اصلی در ادب فارسی هستند. برخی کتابهای قدیمی در موضوعات غیرادبی مانند تاریخ، مناجات و علوم گوناگون نیز دارای ارزش ادبی هستند و با گذشت زمان در زمره آثار کلاسیک ادبیات فارسی قرار گرفته‌اند.

حفظ و نگهداری مطالعات و آثار ادبی و معرفی این آثار به جهانیان و فراهم کردن زمینه ارتباط میان سایر کشورها وظیفه هر ملت و قومی است. باتوجه به فقدان فضایی با عملکردهای گسترده در این زمینه که به طور کامل چنین نیازهایی را پوشش دهد، و از نظر فضای معماری ارزشمند و جاذب باشد، همچنین تجربه فضایی دلنشین و متفاوت را به ادیبان، شعرا، نویسندگان و سایر علاقه مندان به شعر و ادب ایران را فراهم آورد، این پروژه تحت عنوان خانه شعر و ادب فارسی تلاش بر طراحی چنین فضایی دارد.

فهرست و عناوین اصلی رساله پایان نامه طراحی خانه شعر و ادب فارسی

چکیده

 

۱-مقدمه

 

۲-در مقیاس شهر

 

۱-۲ تاریخچه

 

۲-۲ ویژگی های اقلیمی

 

۳-در مقیاس منطقه

 

۱-۳ موقعیت جغرافیایی سایت

 

۲-۳ بررسی وضع موجود شبکه ی معابر منطقه ی یک

 

۳-۳ بررسی سیستم حمل و نقل و ترافیک

 

۴-۳ شبکه ی دسترسی به باغ

 

۵-۳ کاربری های همجوار باغ

 

۶-۳ نقاط شاخص

 

۴-در مقیاس سایت

 

۱-۴ معرفی سایت

 

۲-۴ تاریخچه ی باغ ملک

 

۳-۴ دسترسی های اطراف سایت

 

۴-۴ کاربری های باغ

 

۵-۴ پوشش گیاهی

 

۶-۴ عوارض طبیعی و مصنوع

 

۷-۴ خط آسمان

 

۸-۴ هندسه و شیب زمین

 

۹-۴ دید و منظر

 

۱۰-۴ جهت نور مطلوب

 

۱۱-۴ جهت باد غالب

 

۱۲-۴ آلودگی صوتی

 

۱۳-۴ بافت و مصالح

 

۵-سازماندهی فعالیت- فضا

 

۱-۵ بررسی نقاط مناسب طراحی

 

۲-۵ امکان سنجی ورودی ها

 

۳-۵ تعیین دسته های کلی فعالیت

 

۴-۵ بررسی ویژگی های فعالیت

 

۵-۵ مکان یابی فعالیت ها

 

۶-۵ بررسی سازگاری فعالیت ها

 

۷-۵ دیگرام همجواری فعالیت

 

۶-بررسی نمونه های موردی

 

۱-۶ موزه ادبیات شهر هیمجی

 

۲-۶ موزه ی ادبیات مدرن در آلمان – دیوید چیپرفیلد

 

۳-۶ انجمن شاعران ایران

 

۷-برنامه فیزیکی و استاندارد

 

۱-۷ بررسی استانداردهای فضاها

 

۲-۷ سیستم های تاسیسات مکانیکی

 

۳-۷ برنامه ی فیزیکی

 

۸-طراحی

 

۱-۸ دیاگرام ارتباطی فضاها

 

۲-۸ ادبیات و معماری

 

۳-۸ اتودهای اولیه

 

ایده ی ۱

 

ایده ی ۲ و ایده ی اصلی

 

۴-۸ ویژگی های طرح

 

۹-منابع

 

تکمیلی :

رساله معماری پیش رو که هم اکنون با عنوان رساله طراحی خانه شعر و ادب فارسی در قالب فایل ورد ۱۶۵ صفحه قابل ویرایش برای اولین بار در فروشگاه معماری سایت تاپ معمار در قالب رساله کارشناسی معماری جهت ارائه تقدیم همراهان عزیز میگردد. شما میتوانید با خرید و دانلود فوری رساله طراحی خانه شعر و ادب فارسی جهت تدوین و ویرایش پایان نامه خانه شعر ادب و فارسی الگو بگیرید .

 

————————————————————————————————————————————————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول:رساله طراحی خانه شعر و ادب فارسی (رساله کارشناسی معماری)
  • فرمت فایل:wordواتوکد
  • تعداد صفحات:۱۶۵ 
  • حجم فایل:35 مگابایت
قیمت قبل از تخفیف 70000 تومان

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره ۰۹۱۰۰۸۹۴۹۰۶ از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

تحلیل و بررسی مجتمع تجاری تیراژه و ایرانیان

رساله طراحی خانه شعر و ادب فارسی (رساله کارشناسی معماری) ، رساله طراحی خانه شعر و ادب فارسی , پروپوزال طراحی خانه شعر و ادب فارسی ، طراحی خانه شعر و ادب فارسی , برنامه فیزیکی طراحی خانه شعر و ادب فارسی , دانلود طراحی خانه شعر و ادب فارسی ، رساله پایان نامه طراحی خانه شعر و ادب فارسی ، رساله طراحی خانه شعر و ادب فارسی ، مطالعات طراحی خانه شعر و ادب فارسی ، پروژه خانه شعر و ادب فارسی ، ریزفضاهای خانه شعر و ادب فارسی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن