رساله کارشناسی ارشد معماری

رساله طراحی کلینیک بیماری های خونی کودکان ( رساله بیمارستان کودکان )

رساله طراحی کلینیک بیماری های خونی کودکان ( رساله بیمارستان کودکان )

کد محصول :T47

امروزه کسی نمی تواند نقش محیط و تأثیرات آن را در هنر و رفتار کودکان نادیده بگیرد. کلینیک کودکان یکی از محیط هایی است که باید به طراحی محیطی آن توجه شود. این محیط باید دارای طراحی خاص و فضای مناسب حتی برای والدین کودک باشد. بنابراین در بخش رساله و پایان نامه معماری سایت تاپ معمار ,رساله طراحی کلینیک بیماری های خونی کودکان ( رساله بیمارستان کودکان ) در قالب فایل ورد ۱۷۲ صفحه قابل ویرایش جهت ارائه تقدیم همراهان عزیز میکنیم.

طراحی بیمارستان کودکان

علاوه بر پرستاران، مربیان و روان شناسان کودک نیز باید در این محیط حضور داشته باشند و به کودکان از لحاظ روحی و روانی رسیدگی نمایند. یک کلینیک مناسب بچه ها تنها با نیاز دارویی و پزشکی رو به رو نیست، بلکه نیازهای حرکتی، اجتماعی، تکاملی و احساسی بچه ها باید در نظر گرفته شود. در محیطی مانند کلینیک ، بجاست که اتاقی برای بازی، طراحی و وسایل و مبلمان و زوایی نرم، درآن به کار برده شود. کودکان معمولاً به آسانی از نشستن و انتظار ناامید و خسته می شوند .

پس در یک کلینیک کودکان، اتاق انتظار و راهروها باید متنوع و شاد باشد و باعث شود که علاقه ی کودکان به ماندن در یک چنین محیطی تحریک شود.بنابراین، چشم انداز و مناظر سرگرم کننده و نقش و طرح ها و نقاشی های مناسب برای کلینیک کودکان امری ضروری است. این طراحی ها و نقاشی ها باید برای کودک در محیط کلینیک جذاب و بسیار قابل فهم و دارای قدرت انتقال سریع موضوع باشد. بنابراین کوشش در جهت شناخت ویژگی های کودکان بدیهی به نظر می رسد.

معرفی پروژه کلینیک بیماری های خونی کودکان

این پروژه در دو  بخش شناخت، مداخله شده است. در فصل اول این بخش طرح مسئله و چهارچوب نظری پژوهش آمده است. فصل دوم اطلاعاتی راجع به تاریخچه موضوع آمده است و در ادامه در فصل سوم معیارها وویژگی های معماری کودک مورد بحث قرار گرفته است تا از این طریق مشخص شود که فضای آرامش بخش برای کودکان دارای چه ویژگی‌هایی می‌باشد و آنگاه در فصل چهارم به مفاهیمی چون کودک و نیازهای اساسی او و شناخت بیماریهای خونی کودکان اشاره شده است. در فصل پنجم معرفی نمونه ها و تحلیل آنها آمده است . فصل ششم شامل شناسایی بستر طرح می‌باشد.

پایان نامه بیمارستان کودکان

بخش دوم این پروژه سطح مداخله است که دارای سه فصل می‌باشد. در فصل اول مبانی نظری و تجزیه و تحلیل فضا ها آمده است. در فصل دوم برنامه فیزیکی طرح آمده است که در انتهای این قسمت بخش‌های کلی مجموعه و ریز فضاهای مجموعه مشخص گردیده است و در فصل سوم سازه و تاسیسات کلینیک مورد تحلیل و بررسی  قرار گرفته است.

فهرست و عناوین اصلی رساله طراحی کلینیک بیماری های خونی کودکان ( رساله بیمارستان کودکان )

بخش اول: شناخت

فصل اول: کلیات

 

چکیده ۱

علت انتخاب موضوع ۳

اهمیت و ضرورت انجام پژوهش ۳

روش گردآوری اطلاعات ۴

فصل دوم : شناخت پیشینه موضوع

 

تاریخچه طب اطفال ۶

تاریخچه بیمارستان‌ کودکان در ایران ۷

فصل سوم: معماری کودک

 

کودک و فضا ۱۴

معیارهای کیفیت فضای مطلوب برای کودکان ۱۹

ویژگی‌های معماری متناسب با مراحل رشد کودک ۲۲

دستورالعمل معماری برای کودکان ۲۴

فصل چهارم : شناخت مفاهیم وابسته به موضوع

 

مخاطبین پروژه ۳۱

نیازهای اساسی کودک از دیدگاه روانشناسان ۳۴

ویژگی‌های فضاهای درمانی کودک ۳۸

بیماریهای خونی کودکان ۵۲

فصل پنجم: معرفی و تحلیل نمونه‌ها

 

بیمارستان محک ۶۶

کلنیک بیماریهای خونی کودکان در ویرجینیا ۷۱

بیمارستان کودکان آلبرتا کالگری- کانادا ۷۵

فصل ششم: شناخت عوامل طبیعی در بستر طرح

 

شناخت تهران ۷۹

جغرافیا ۸۸

اقلیم ۹۱

بخش دوم: مداخله

فصل اول : مبانی نظری

 

مبانی نظری طرح ۱۰۱

تجزیه و تحلیل فضاها ۱۰۸

فصل دوم: برنامه‌ریزی معماری

 

برنامه‌ریزی فیزیکی و شرح آن ۱۴۲

استاندارد های طراحی کلینیک ۱۴۶

فصل سوم: تاسیسات

 

تاسیسات بیمارستان ۱۶۶

شبکه فاضلاب بیمارستانی ۱۶۹

انتخاب سازه ۱۷۱

 

منابع

 

تکمیلی :

رساله معماری پیش رو که هم اکنو با عنوان رساله طراحی کلینیک بیماری های خونی کودکان , رساله بیمارستان کودکان مقطع کارشناسی رشته معماری , برای اولین بار در فروشگاه معماری سایت تاپ معمار جهت رائه تقدیم همراهان عزیز میگردد . شما میتوانید با خرید و دانلود فوری رساله طراحی بیمارستان کودکان برای انجام و تدوین پایان نامه کلینیک بیماری های خونی کودکان خودتان مورد استفاده قرار دهید .

————————————————————————————————————————————————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول:رساله طراحی کلینیک بیماری های خونی کودکان ( رساله بیمارستان کودکان )
  • فرمت فایل:wordواتوکد
  • تعداد صفحات:172
  • حجم فایل:35 مگابایت
قیمت قبل از تخفیف 80000 تومان

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره ۰۹۱۰۰۸۹۴۹۰۶ از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

تحلیل و بررسی مجتمع تجاری تیراژه و ایرانیان

رساله طراحی کلینیک بیماری های خونی کودکان ( رساله بیمارستان کودکان ) ، رساله طراحی بیمارستان کودکان , پروپوزال طراحی بیمارستان کودکان ، طراحی بیمارستان کودکان , برنامه فیزیکی طراحی بیمارستان کودکان , دانلود طراحی بیمارستان کودکان ، رساله پایان نامه طراحی بیمارستان کودکان ، رساله طراحی بیمارستان کودکان ،مطالعات طراحی بیمارستان کودکان ، پروژه بیمارستان کودکان 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن