تحلیل و آنالیز موزهنمونه موردی و تحلیل پلان

پاورپوینت تحلیل موزه علوم اسلامی به همراه نقشه ها و تصاویر

پاورپوینت تحلیل موزه علوم اسلامی به همراه نقشه ها و تصاویر

کد محصول :A190

طراحی و اجرای موزه در هر کشوری،فرصتی است برای معرفی پیشینه و تمدن و فرهنگ و هنر آن مرز و بوم.نه تنها محتویات قابل نمایش در داخل موزه ما را در تحقق این امر یاری میکند،بلکه طرح ساختمان و بنای موزه نیز تاثیر بسزایی در شناساندن موضوع قابل نمایش در موزه و حتی بستر و زمینه قرارگیری موزه خواهد داشت.به طوری که با استفاده از موتیف ها و المانهای هوشمندانه در طراحی موزه،و همچنین با الهام گرفتن از کانسپت های مناسب در طراحی،در اولین برخورد با موزه و حتی قبل از ورود به آن،بخش قابل توجهی از رسالت موزه را به انجام رسانید. بنابر این اهمیت طراحی موزه و پرورش طراحان قهار و توانمند بیش از پیش احساس می شود.پرواضح است که مطالعه نمونه های موردی موجود، کمک شایانی در آشنایی با روش های طراحی و گرفتن ایده در دانشجویان معماری خواهد بود.

  • طراحی موزه و مرکز دانش علوم اسلامی، نمایانگر عصر طلایی دوران اسلام بوده، و جهت ارتباط بین دانشکده علوم و تکنولوژی آلمانی با فرهنگ و هنر اسلامی در شهر حلبان عمان ساخته شده است. این ساختمان به واسطه ایجاد تعالی بین بین هنر، علم، طبیعت و هندسه طراحی شده و نمادی از بی نهایت و الوهیت می باشد. روش های نوآورانه متعددی برای ارائه موفقیت آمیز بودن طرح پروژه مورد استفاده قرار گرفته است. 
  • ساختمان مرکز دانش علوم اسلامی از دو بخش تشکیل شده است: یک پوسته بتنی با هندسه اسلیمی که ساختمان را در بر گرفته است. الگوی هندسی انتخاب شده برای پوسته بیرونی با الهام از دانشکده قرویین انتخاب شده که یکی از نمادهای آموزشی اسلامی در کشورهای مسلمان به شمار می رود. پهنای الگوی هندسی نمای ساختمان با توجه به جهت حرکت خورشید متغییر بوده و دارای ضخامت متفاوتی از هر سمت می باشد. اضافه شدن ویژگی کنترل نور و دما به واسطه سازه و الگوی بصری ساختمان، از عوامل مهم اقدامات معمارن پروژه محسوب می شود.
  • نحوه قرارگیری ساختمان اصلی بر طبق موقعیت تابش خورشید و جهت باد غالب تعبیه شده است. ورودی اصلی ساختمان توسط یک برش عمدی از پوسته هندسی برجسته شده است. طبقه همکف ساختمان یک نمایشگاه با متراژ 1200 متر مربع را در باکس مکعب داخلی فراهم کرده است. این فضا به عنوان یک محدوده موقت برای بازدید از نمایشگاه طراحی شده که در ادامه کاربری هایی همچون: کتابخانه میراث پژوهشی، کافی شاپ و گالری به آن اضافه شده است. بخشی از فضای نمایشگاه به کشتی تک دکله چوبی اختصاص یافت تا ادای احترامی به تاریخ دریانوردی کشور عمان باشد.
  • در مرکز ساختمان دو راه پله بی پایان طراحی شده که مفهوم سفری معمارانه به نمایشگاه آثار هنری و تاریخی سراسر دنیا از جمله یک ساعت خورشیدی (Sundial) فعال که در بخشی از محدوده نورگیر ساختمان قرار گرفته است. گالری نمایشگاه مملو از طیف وسیعی از مصنوعات تاریخی بین المللی است که شامل ابزار علمی و هنری کلاسیک یونان در قرون اخیر، روم، دوره اسلامی و عصر حاضر  را به نمایش می گذارد. 

————————————————————————————————————————————————————————————————–مشخصات محصول:

  • نام محصول:پاورپوینت تحلیل موزه علوم اسلامی به همراه نقشه ها و تصاویر
  • فرمت فایل:پاورپوینت
  • تعداد صفحات:65
  • حجم فایل:5 مگابایت
قیمت قبل از تخفیف 120000 تومان

۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره ۰۹۱۰۰۸۹۴۹۰۶ از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

تحلیل و بررسی مجتمع تجاری تیراژه و ایرانیان

پاورپوینت تحلیل موزه علوم اسلامی به همراه نقشه ها و تصاویر، پاورپوینت تحلیل موزه،پلان موزه، نمونه موردی طراحی موزه،طراحی موزه،نمونه موزه،نمونه موردی موزه،استاندارد طراحی موزه،ضوابط طراحی موزه،دیاگرام موزه،برنامه فیزیکی موزه،مبانی طراحی موزه،دانلود پاورپوینت موزه

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن