تحلیل و آنالیز موزهنمونه موردی و تحلیل پلان

پاورپوینت تحلیل موزه نیانجینگ به همراه نقشه ها و تصاویر

پاورپوینت تحلیل موزه نیانجینگ به همراه نقشه ها و تصاویر

کد محصول :A189

طراحی و اجرای موزه در هر کشوری،فرصتی است برای معرفی پیشینه و تمدن و فرهنگ و هنر آن مرز و بوم.نه تنها محتویات قابل نمایش در داخل موزه ما را در تحقق این امر یاری میکند،بلکه طرح ساختمان و بنای موزه نیز تاثیر بسزایی در شناساندن موضوع قابل نمایش در موزه و حتی بستر و زمینه قرارگیری موزه خواهد داشت.به طوری که با استفاده از موتیف ها و المانهای هوشمندانه در طراحی موزه،و همچنین با الهام گرفتن از کانسپت های مناسب در طراحی،در اولین برخورد با موزه و حتی قبل از ورود به آن،بخش قابل توجهی از رسالت موزه را به انجام رسانید.

بنابر این اهمیت طراحی موزه و پرورش طراحان قهار و توانمند بیش از پیش احساس می شود.پرواضح است که مطالعه نمونه های موردی موجود، کمک شایانی در آشنایی با روش های طراحی و گرفتن ایده در دانشجویان معماری خواهد بود.

  • بازسازی موزه نیانجینگ چین یکی از آن پروژه های تلفیقی بین معماری مدرن و نمای سنتی می باشد که با هدف ترویج فرهنگ کشور مذکور به اجرا رسیده است. موقعیت موزه نیانجینگ در داخل دروازه ژونگ شان نزدیک کوهستان بنفش واقع شده که یکی از مناطق قدیمی کشور چین محسوب می شود. ساخت سالن اصلی در سال 1935 آغاز شده بود، اما به دلیل جنگ با کشور ژاپن ساخت آن متوقف شد و پس از جنگ سالنی برای نمایش در سال 1999 به مجموعه اضافه گردید. فاز دوم طراحی و بازسازی مجموعه دارای فلسفه طراحی کاملا متفاوت نسبت به ساختمان اصلی بود.
  • طراحی نمای موزه بر اساسا یک مفهوم سنتی با علم عملکرد فضایی شکل گرفته است. المان های باستانی معماری چین با الگویی سنتی بر روی سقف و دیوارهای مجموعه تعبیه شده اند و به عبارتی امضای طراحان به عنوان ارجاع طرح خود به گذشته است. این ویژگی های معماری سنتی حافظه تاریخی شهر را به نمایش می گذارد. به عبارتی واژه های گسترش، ادغام و بازسازی در این پروژه معنا پیدا کرده اند. 
  • پس از اندازه گیری و محاسبات دقیق پروژه، سقف سالن نمایش آثار قدیمی 3 متر افزایش یافت. بنابراین ارتفاع ساختمان موزه کمتر از ساختمان های اطراف خود نیست. این تغییر بدون تخریب یا طرح کلی مجموعه کوه بنفش صورت گرفته تا خط نمای ساختمان اصلی بدون تغییر باشد. طراحی نما توسط متریال سنگ به اجرا رسیده و تلفیقی از سبک مدرن و سنتی است. الحاقات سنتی نما با خطوط باستانی چینی یک بعد نسبتاً خشن و محافظه کارانه ای برای کالبد مجموعه بوده و کلیت ساختمان را بیشتر به یک فضای دفاعی تبدیل کرده است.
  • برای طراحی داخلی تصمیم گرفته شد از متریال مس به عنوان تزئینات داخلی استفاده شود. پوشش های پر زرق و برقی که در دکوراسیون داخلی به کار رفته، یک نوع لعاب برای بافت قدیمی مجموعه می باشد. می توان اظهار داشت که کالبد قدیمی تحت پوشش و حفظ متریال جدید قرار گرفته است. پله های چوبی که عرصه ورودی به سالن اصلی را متصل کرده اند، بیش از 80 سال قدمت داشته و جز برنامه های حفظ هویت بنا می باشند. طراحی دکوراسیون داخلی، استند ها و ویترین ها همگی تغییر کرده و بر اساس متد و تکنولوژی روز ساخته شده اند.

————————————————————————————————————————————————————————————————–مشخصات محصول:

  • نام محصول:پاورپوینت تحلیل موزه نیانجینگ به همراه نقشه ها و تصاویر
  • فرمت فایل:پاورپوینت
  • تعداد صفحات:61
  • حجم فایل:5 مگابایت
قیمت قبل از تخفیف 120000 تومان

  ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره ۰۹۱۰۰۸۹۴۹۰۶ از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

تحلیل و بررسی مجتمع تجاری تیراژه و ایرانیان

پاورپوینت تحلیل موزه نیانجینگ به همراه نقشه ها و تصاویر، پاورپوینت تحلیل موزه،پلان موزه، نمونه موردی طراحی موزه،طراحی موزه،نمونه موزه،نمونه موردی موزه،استاندارد طراحی موزه،ضوابط طراحی موزه،دیاگرام موزه،برنامه فیزیکی موزه،مبانی طراحی موزه،دانلود پاورپوینت موزه

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن