تحلیل و آنالیز موزهنمونه موردی و تحلیل پلان

پاورپوینت تحلیل موزه آقاخان به همراه نقشه ها و تصاویر

پاورپوینت تحلیل موزه آقاخان به همراه نقشه ها و تصاویر

کد محصول :A185

  • طراحی موزه آقاخان در شهر تورنتو جدیدترین زیرساخت فرهنگی-هنری کشور کانادا می باشد که در زمینی به مساحت 4000 متر مربع به اجرا رسیده است. موزه آقاخان شامل دو ساختمان با رویکرد مذهبی و فرهنگی می باشد که از ساختمان “مرکز اسماعیلی” چارلز کوریرا و “باغ های فرمال اسلامی” ولادیمیر جورویچ تشکیل شده است. ساختمان ها بر روی یک تپه کوچک درون پارک دره دون واقع شده و مجموعه ها نسبت به شهر برجسته شده اند. از درون سایت موزه به واسطه ارتفاع کمی که نسبت به زمین اطراف دارد می تواند منظره پانورامایی را نسبت به شهر تورنتو مشاهده کرد.
  • تیم طراحی مکی و همکاران طراحی سایت پروژه را بر عهده داشتند که برنامه آنها طراحی یک باغ اسلامی اطراف ساختمان ها بود. یکی از اضلاع این باغ بیش از 100 متر می باشد که با تفسیر طراحی چهارباغ و الهام پذیری از این شیوه محوطه سازی به اجرا رسیده است. مرکز اسماعیلی یک ساختمان با کاربری مذهبی، اجتماعی و معنوی برای جامعه و فرقه اسماعیلیه می باشد که گرایش آنها به مکه می باشد. ساختمان موزه یک مرکز فرهنگی در مقر باغ محوطه است تا به ترویج ویژگی های تاریخی و فرهنگی این قوم بپردازد. دوساختمان مقدس و سکولار مجموعه با دستیابی به یک حس هماهنگ به هم طراحی شده و این ویژگی را در سراسر پارک به چشم می آید.
  • موزه آقاخان اولین مجموعه فرهنگی در آمریکای شمالی است که به ترویج فرهنگ و هنر اسلامی اختصاص یافته که با هدف تقویت علم و دانش در بین جوامع مسلمانان و سایر قشرهای فرهنگی بین المللی طراحی شده است. موزه تمدن های اسلامی در قرن های گذشته را به نمایش می گذارد و شامل فضاهایی همچون گالری، کلاس های آموزشی، سالن نمایش، رستوران و فضای کنفرانس دسته جمعی می باشد. این مجموعه شامل 1000 قطعه تاریخی و عتیقه جات قدیمی و نادر است که طیف گسترده ای از سبک های هنری و متریال 10 قرن گذشته را به خود اختصاص داده است.
  • طراحی موزه با الهام از دیدگاه “نور” ساخته شده و توانسته باورهای انسانی را در قالب کانسپت نور به نمایش بگذارد. آقا خان یکی از اشخاص سلطنتی و تاریخی فرقه اسماعیلیه بوده که امیدوار بود ساختمان و فضاهای اطراف در زمان سلطنت وی بتوانند واژه نور را در جشن نور، اسرار نور، طبیعت و روح انسان نشان دهد. لذا این ساختمان با کالبد شفاف و پلان باز خود سعی در نمایش بصری این ویژگی داشته است. نمای شمالی این ساختمان مستطیلی، 45 درجه به سمت حرکت مسیر خورشید چرخیده تا تمام ساختمان در مسیر حرکت تور آفتاب باشد. بخش از رستوارن و حیاط مرکزی شامل یک فضای گسترده است که به عنوان یک هسته مرکزی عمل کرده و شامل ورودی هایی به چند نقطه از موزه می باشد. نمای شیشه ای حیاط دارای یک پوسته و الگو با نقوش اسلیمی است.

————————————————————————————————————————————————————————————————–مشخصات محصول:

  • نام محصول:پاورپوینت تحلیل موزه آقاخان به همراه نقشه ها و تصاویر
  • فرمت فایل:پاورپوینت
  • تعداد صفحات:59
  • حجم فایل:5 مگابایت
قیمت قبل از تخفیف 120000 تومان

۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره ۰۹۱۰۰۸۹۴۹۰۶ از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

تحلیل و بررسی مجتمع تجاری تیراژه و ایرانیان

پاورپوینت تحلیل موزه آقاخان به همراه نقشه ها و تصاویر، پاورپوینت تحلیل موزه،پلان موزه، پاورپوینت تحلیل موزه نمونه موردی طراحی موزه،طراحی موزه،نمونه موزه،نمونه موردی موزه،استاندارد طراحی موزه،ضوابط طراحی موزه،دیاگرام بیمارستان،برنامه فیزیکی موزه،مبانی طراحی موزه،دانلود پاورپوینت موزه

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن