دکوراسیون داخلی

دکوراسیون خانه به سبک مدرن

این واحد آپارتمان با متراژ ۹۰ مترمربع در یکی از مناطق دنج تل آویو در اسرائیل قرار دارد و صاحبان آن زوج جوانی هستند که دارای یک فرزند می باشند. آن ها از طراحان خواستند تا در بازسازی آپارتمانشان که سال ها بود بازسازی نشده بود، فضایی با سبک معاصر متناسب با نیازهای زندگی و کارشان طراحی کنند.

از این رو طراحان تصمیم گرفتند در بازسازی این آپارتمان از ترکیب سبک معاصر و اسکاندیناوی استفاده نمایند. کف این آپارتمان از پارکت های چوبی مورد استفاده در سبک اسکاندیناوی پوشیده شده و دیوارها برای این که فضای زندگی بزرگتر از اندازه ی معمول دیده شود، با رنگ سفید رنگ آمیزی شدند. فریم پنجره ها نیز برای این که بر چشم انداز سبز فضای بیرونی تأکید کنند، به رنگ مشکی انتخاب شدند.

طراحان در طی طراحی داخلی مجدد، فضای داخلی را به شش بخش تقسیم بندی کردند که شامل فضاهایی مانند آشپزخانه با پلان باز، سالن پذیرایی، سالن غذاخوری به همراه یک تراس کوچک، دو اتاق خواب، سرویس بهداشتی اصلی و یک دفترکار خانگی می باشد که این بخش در مواقع نیاز به عنوان اتاق خواب میهمان استفاده می شود.

طراحان در طی بازسازی این خانه با چالش هایی روبرو شدند که به شرح زیر می باشد:

اول این که در فضای مرکزی خانه تعدادی ستون بتنی وجود داشت که طراحان نمی توانستند در مرحله تخریب آن ها را حذف کنند. دوم یک سیستم گرمایشی قدیمی وجود داشت که همچنان عمل می کرد. بنابراین کارفرمایان تصمیم گرفتند تا این زیر ساخت ها را حذف کرده و در زمستان از آن ها استفاده نمایند و سایر پارتیشن ها را حذف کردند.

ورودی آپارتمان افراد را رو به سمت فضاهای عمومی مانند آشپزخانه، سالن نشیمن، سالن غذاخوری و تراس هدایت می کرد که دارای پلان باز بودند. همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم کف این بخش ها با پارکت های چوبی روشن مورد استفاده در سبک اسکاندیناوی پوشیده شدند.

آشپزخانه به سالن پذیرایی متصل شده بود و طراحان در دیوار پشت کابینت یک بازشوی شیشه ای با فریم فلزی ایجاد کردند که بین سرویس بهداشتی و آشپزخانه قرار گرفته بود و باعث می شد تا نور طبیعی در طول روز به میزان کافی به فضای عمومی بتابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن